Tytuł: Zatrudnianie cudzoziemców w transporcie, Konwój Mikołajów w ciężarówkach

Sprawdź najważniejsze wydarzenia tygodnia na aftermarkecie.
Jeżeli wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij i zobacz ją w przeglądarce. 07-12-2021
W odpowiedzi na rosnący niedobór kierowców ciężarówek, polski rząd przygotowuje pakiet narzędzi, który umożliwi łatwiejsze niż dotychczas zatrudnianie obcokrajowców w sektorze transportowym. Zapowiedzi zostały przyjęte przez branżę z mieszanymi uczuciami. Organizacje transportowe narzekają bowiem na brak konkretów w sprawie przepisów, które zostaną wprowadzone przez Polski Ład. Ich zdaniem trudno mówić o zatrudnianiu cudzoziemców nie wiedząc, na jakich zasadach będzie można w nowym roku zatrudniać rodaków. Szczegóły w artykule.
Święta coraz bliżej. Jest to dobry czas na wszelkiego rodzaju charytatywne inicjatywy. W tym roku po raz kolejny (po pandemicznej przerwie) odbędzie się Konwój Mikołajów, czyli przejazd świątecznie ozdobionych ciężarówek ulicami Gdańska. Cel jest szczytny, a organizatorzy liczą na rekord frekwencji. Więcej w artykule.
Polecamy także materiał na temat największego w Europie parkingu dla ciężarówek, który właśnie został oddany do użytku oraz pozostałe poniższe publikacje.

Z poważaniem
Witold Hańczka
TruckFocus.pl
Reklama
Reklama
Warto przeczytać
Reklama
Reklama
Informacje
Zobacz także
Praca
6 grudnia 2021, 10:15
Facebook YouTube RSS Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.
Zobacz naszą nową politykę prywatności.
TruckFocus.pl © 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone.