Tytuł: Osie pojazdów ciężarowych - sprawdź, ile o nich wiesz?

Jeśli wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz ją online .
Meritor jest światowym liderem w zakresie projektowania, produkcji i dostaw na pierwsze wyposażenie osi i układów hamulcowych, na pięciu kontynentach. Po przejęciu AxelTech oraz fabryki skrzyń rozdzielczych w Steyr, poszerzył swoją ofertę o osie wielkogabarytowe oraz osie z napędem elektrycznym.

Na temat przeniesienia napędu oraz wykonawczego układu hamulcowego powiedziano już wiele, ale niewiele osób i firm posiada wiedzę jak zaprojektować i wykonać kompletny zestaw. Meritor dzieli się tą wiedzą z czytelnikami Truckfocus.pl.

Meritor – producent osi

Meritor jest wiodącym producentem osi oraz układów hamulcowych na świecie. Fabryki Meritor znajdują się na 4 kontynentach, w tym również w Europie.


Serwis zacisku hamulcowego – łatwizna… ale czy na pewno?

W dzisiejszych pojazdach użytkowych stopień skomplikowania poszczególnych systemów jest coraz większy. Wiedza na temat ich funkcjonowania i zasad serwisowania jest coraz trudniejsza do pozyskania. Klocki hamulcowe - ten sam kształt, różne przeznaczenie

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych elementów współczesnego pojazdu. Jego sprawność może decydować czy bezpiecznie dojedziemy do celu podróży.


Tarcze hamulcowe - czy warto oszczędzać?

Do niedawna w Europie w pojazdach użytkowych królowały w układach hamulcowych bębny i okładziny. Od kilku lat widać wyraźny trend zastępowania układu bębnowego przez układ hamulcowy typu tarczowego.


Regenerowane zaciski hamulcowe. Oszczędzaj, ale z głową!

Regeneracja i ponowne wykorzystanie części mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy to temat budzący wątpliwości. Czy warto korzystać z tego typu produktów? Bez wątpienia, tak.


Meritor 17X – Dyferencjał inny niż wszystkie

Ciężarówki na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmieniły się bardzo mocno. Zmiany te dotyczyły wielu aspektów, takich jak ekologia związana z czystością spalin, komfort podróżowania kierowcy czy aerodynamika pojazdu.


Meritor dostarczy komponenty do autobusu elektrycznego Alstom

Meritor Inc. poinformował, że dostarczy kluczowe komponenty układu napędowego do elektrycznego autobusu miejskiego opracowanego przez firmę Alstom.


Wiadomość została wysłana przez portal TruckFocus.pl w imieniu firmy Meritor. Wiadomość została przesłana na niniejszy adres zgodnie z wyrażoną przez Ciebie zgodą. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.