Tytuł: Valeo: Porady specjalistów od sprzęgieł

Pobierz obrazki
Nie widzisz dobrze tego maila?
Zobacz go w przeglądarce
Szanowni Państwo, 

Firma Valeo jest liderem w produkcji sprzęgieł na oryginalne wyposażenie pojazdów ciężarowych i autobusów. Porady specjalistów tej marki to niezawodne źródło wiedzy z tzw. "pierwszej ręki".

Zapraszamy do przeczytania artykułów technicznych firmy Valeo, lub jeśli ktoś woli formę video - do obejrzenia filmów. Pierwszy z nich jest zapisem ze szkolenia technicznego online, dotyczącego budowy tarczy sprzęgłowej TH, natomiast drugi przedstawia instrukcję prawidłowej wymiany sprzęgła na przykładzie pojazdu Scania serii P o mocy 440 koni mechanicznych. 


Pozdrawiamy
Redakcja TruckFocus.pl
Pobierz obrazki
Jak tarcza sprzęgłowa może obniżyć spalanie i pomóc spełnić normy emisji spalin?
Pobierz obrazki
Jednym z głównych sposobów obniżania zużycia paliwa i ograniczania emisji dwutlenku węgla jest obniżenie prędkości obrotowej silnika, czyli tak zwany „downspeeding”. Niestety „downspeeding” ma wpływ także na zwiększenie wibracji silnika, a to zwiększa hałas i może także uszkodzić skrzynię biegów. Powstaje zatem dylemat: moment obrotowy vs wibracje. Im niższa prędkość obrotowa, tym większe wibracje.

Dowiedz się w jaki sposób tarcza sprzęgłowa Valeo generacji TH przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i spełnienia coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin.
Prawidłowa wymiana sprzęgła w pojeździe ciężarowym
Pobierz obrazki
Czynność rutynowa w każdym warsztacie – sprawdź jednak czy na pewno znasz każdy krok.

Przed odkręceniem skrzyni biegów konieczne jest odłączenie łożyska oporowego i zwolnienie widełek dźwigni sprzęgła. Najpierw, przy użyciu nasadki do obracania wału korbowego obróć koło zamachowe. Dzięki temu ułatwiony zostanie dostęp do końcówek pierścienia osadczego łożyska w obudowie docisku sprzęgła.
Pobierz obrazki
TruckFocus.pl © 2019, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, zawsze możesz się wypisać