Tytuł: Polscy kierowcy z niemiecką płacą?, Zobacz kalendarz Opoltrans 2015

 
Wtorek, 13 Stycznia 2015r.
TruckFocus logo
  NOWOŚCI TECHNIKA PRACA FILMY RAPORTY SZKOLENIA KONTAKT  

Witam,
Duże zamieszanie wprowadziło nowe niemieckie prawo, które nakłada godzinową płacę minimalną na każdego, kto przebywa na terytorium tego kraju. Firmy, których pojazdy przejeżdżają przez Niemcy, są ostrożne, by nie narazić się na wysokie kary. Szczegóły w artykule.
Jedna z linii autobusowych w Hamburgu będzie poligonem doświadczalnym, na którym porównane zostaną wszystkie alternatywne źródła zasilania autobusów. Do grona pojazdów kursujących na linii 109 dołączyła elektryczna hybryda Volvo.
Z poważaniem
Michał Kuciński
TruckFocus.pl

Nowości

Miniaturka

Polscy kierowcy z niemiecką płacą minimalną?

Niemiecka ustawa o płacy minimalnej zrodziła niemałe zamieszanie w polskich firmach transportowych. Obowiązujące od 1 stycznia 2015 r. przepisy mówią, że każdy, kto pracuje na terenie Niemiec,...

czytaj dalej

Miniaturka

Kalendarz Opoltrans na rok 2015 - zobacz zdjęcia

Tegoroczne kalendarze Opoltrans mają spełnić oczekiwania zarówno miłośników pięknych kobiet jak i nowoczesnych ciężarówek.

czytaj dalej

Miniaturka

Jubileuszowa ciężarówka ze Scania Fleet Management

Pod koniec 2014 roku Scania dostarczyła stutysięczny pojazd wyposażony w aktywny system łączności z serwisem FMS. Stutysięczny pojazd z systemem został przekazany firmie Emil Eggers AG.

czytaj dalej

Miniaturka

Obowiązkowa kasa fiskalna

Od marca 2015 roku każdy warsztat, bez względu na osiągany obrót, będzie musiał posiadać kasę fiskalną. Nie wywiązanie się z tego obowiązku wiążę się w poważnymi konsekwencjami, dlatego warto pomyśleć...

czytaj dalej

Praca

Miniaturka

Jeden z czołowych importerów z branży motoryzacyjnej, z ponad 35-letnią tradycją, poszukuje kandydatów na stanowisko:

czytaj dalej

Miniaturka

Firma Inter-Team, jeden z czołowych polskich dystrybutorów części motoryzacyjnych, poszukuje do oddziału w Częstochowie kandydatów na stanowisko:

czytaj dalej

Miniaturka

Inter Cars S.A., lider na rynku części samochodowych, poszukuje kandydatów na stanowisko:

czytaj dalej

Miniaturka

KOLPAX, importer i dystrybutor części samochodowych, poszukuje kandydatów na stanowisko:

czytaj dalej

Nowości z rynku

Miniaturka

Nowe referencje Nissens

Wraz z nowym rokiem, Nissens wprowadza do oferty nowe referencje adresowane do pojazdów ciężarowych. Są to chłodnice cieczy do Scanii i Renault, a także osuszacz klimatyzacji do Renault.

czytaj dalej

Miniaturka

Aktualizacja oprogramowania IDC4 Off-Highway 11

Nowa aktualizacja oprogramowania IDC4 wprowadza dużą ilość nowości z zakresu diagnostyki maszyn rolniczych i budowlanych. Nowe oprogramowanie TEXA obejmują najważniejsze marki pojazdów tego sektora...

czytaj dalej

Miniaturka

Nowe wydanie Informatora Kwartalnego Autos

Jest już dostępne nowe, 25. wydanie Informatora Kwartalnego sieci Autos. Publikacja zawiera promocje cenowe, nowości asortymentowe, artykuły techniczne i informacje branżowe.

czytaj dalej

Wydarzenia z branży

Miniaturka

Nowa minimalna stawka godzinowa w Niemczech - co dalej?

Od 1 stycznia 2015 r. w Niemczech obowiązuje nowa, wyższa minimalna stawka godzinowa zgodnie z przyjętą 11 sierpnia 2014 r. federalną ustawą o płacy minimalnej (Mindeslohngesetz, w skrócie: MiLoG). Co...

czytaj dalej

Miniaturka

Inter Cars: nowa filia i zmiany adresów

Grudzień był pracowity dla filiantów Inter Cars SA. W okresie przedświątecznym została uruchomiona nowa filia, a kolejna zmieniła swoją lokalizację. Równie aktywnie rozpoczął się 2015 rok.

czytaj dalej

Miniaturka

Większy oddział Dachsera we Wrocławiu

Polska organizacja Dachser powiększyła wynajmowaną na potrzeby oddziału we Wrocławiu powierzchnię magazynową oraz biurową. Obecnie magazyn operatora ma ponad 5 tys. mkw., a część biurowa blisko 500...

czytaj dalej

Miniaturka

FIEGE Sp. z o.o. wyróżnione w badaniu "Operator Logistyczny 2014"

W 13. edycji badania "Operator Logistyczny 2014”, firma FIEGE Sp. z o.o. została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem za dostarczanie najbardziej zintegrowanych usług za optymalną celę.

czytaj dalej

Miniaturka

Inter Cars z tytułem Lokomotywy Polskiej Gospodarki

Miesięcznik Home&Market wyróżnił Inter Cars SA tytułem "Lokomotywa Polskiej Gospodarki 2014”.

czytaj dalej

Miniaturka

Dział Serwisu DAF z kolejną nagrodą

Podczas spotkania reprezentantów przedstawicielstw DAF z całej Europy w Eindhoven Dyrektor Działu Serwisu DAF Trucks Polska Bartosz Gruszczyński po raz drugi z kolei odebrał nagrodę dla najlepszego...

czytaj dalej

Pojazdy

Miniaturka

Pierwsza Elektryczna Hybryda Volvo na linii w Hamburgu

Nowa Elektryczna Hybryda Volvo po raz pierwszy realizuje regularne przewozy. Autobus będzie jeździł trasą Innovation Route 109 w Hamburgu, w Niemczech. Rozpoczęcie innowacyjnego systemu przewozów...

czytaj dalej

Miniaturka

Kolejnych 20 naczep dla Magtransu

Firma transportowo-spedycyjna z Buska Zdroju - Magtrans - odebrała kolejne 20 naczep kurtynowych od firmy Wielton. Łącznie we flocie Magtransu jeździ ponad 250 naczep od Wieltona.

czytaj dalej


Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią lub masz jakieś sugestie dotyczące naszego serwisu skontaktuj się z nami na adres info@motofocus.pl.

Otrzymujesz tą wiadomość, ponieważ jesteś zarejestrowany na MotoFocus.pl i zgodnie z OWU wyraziłeś zgodę
na otrzymywanie e-maili. Jeśli nie chcesz być dłużej informowany o nowościach z rynku motoryzacyjnego,
kliknij tutaj, aby usunąć swój adres z listy adresowej.

TruckFocus © 2011, Wszelkie prawa zastrzeżone.