Tytuł: Kamaz na gaz, Jakie opony na zimę?

 
Wtorek, 26 Listopada 2013r.
TruckFocus logo
  NOWOŚCI TECHNIKA PRACA FILMY RAPORTY SZKOLENIA KONTAKT  

Witam,
Za nami pierwsze opady śniegu - ostatni dzwonek, by zadbać o odpowiednie ogumienie. Firma Goodyear przygotowała krótki poradnik, w którym wyjaśnia jak dopasować opony do pojazdu i warunków jego użytkowania.
Zachęcamy także do lektury artykułu technicznego na temat chłodnic cieczy w pojazdach ciężarowych. Przydatne informacje znajdą tam zarówno mechanicy, jak i kierowcy.
Z poważaniem
Witold Hańczka
TruckFocus.pl

Wiadomości

Miniaturka

Opłaty drogowe w Portugalii. System Via Verde

Na przestrzeni niespełna 15 lat łączna długość wszystkich autostrad w Portugali wzrosła z 300 do ponad 3 000 km. Statystyki pokazują, że mimo iż nie jest to kraj tranzytowy, jest w nim cztery razy...

czytaj dalej

Miniaturka

Jakie opony na zimę?

Oprócz dedykowanych opon zimowych UltraGrip, Goodyear oferuje także inne opony, które kwalifikują się jako zimowe - Goodyear Municipal 17.5”, Regional Haul Drive 19.5” oraz nowo wprowadzone Goodyear...

czytaj dalej

Miniaturka

Zmiana w zakresie zatrudniania skazanych kierowców - porada prawna

Czy po ostatniej nowelizacji ustawy o transporcie drogowym można zatrudnić osobę skazaną na stanowisku kierowcy? Jeśli tak, to na jakich warunkach jest to możliwe oraz w jaki sposób prawidłowo...

czytaj dalej

Miniaturka

DSV z nagrodą Best European 3PL

DSV zostało uhonorowane tytułem najlepszego dostawcy usług logistycznych dla sektora chemicznego, substancji niebezpiecznych oraz paliw. To nie pierwszy tytuł Best European 3PL zdobyty przez DSV.

czytaj dalej

Technika

Miniaturka

Chłodnice cieczy silnika

Pierwszą wadą silnika spalinowego jest wytwarzanie ogromnej ilości ciepła. Drugą – że pracuje on w dość wąskim zakresie temperatur. Silnik należy więc nieustannie chłodzić.

czytaj dalej

Miniaturka

Osadzanie się drobin zanieczyszczeń w centryfugach oleju i wirnikach centryfug MANN-FILTER

Dla silników wysokoprężnych w samochodach ciężarowych obowiązują ścisłe wartości graniczne dotyczące spalin, które ustawodawca stale zaostrza. Odpowiednio ulepszone metody wtrysku paliwa i jego...

czytaj dalej

Nowości z rynku

Miniaturka

Nowości w Exmot

W ostatnich dniach, oferta polskiego producenta filtrów - Exmot, poszerzyła się o wkłady filtra powietrza do pojazdów marek DAF, Iveco, New Holland i Van Hool.

czytaj dalej

Miniaturka

Nowe bieżniki ContiTread

Continental rozszerza ofertę pasów bieżników stosowanych w procesie bieżnikowania na zimno. Poszerzyła się ona o 10 nowych pozycji.

czytaj dalej

Miniaturka

Izolacja termiczna Vanstar

Vanstar wprowadza do oferty nowy rodzaj izolacji termicznej. Jest ona przeznaczona do najnowszych układów wydechowych – EURO 6 oraz EURO 5 i odznacza się wysoką trwałością oraz odpornością na bardzo...

czytaj dalej

Pojazdy

Miniaturka

Kamaz promuje napęd na gaz

Kamaz stawia na paliwo gazowe jako alternatywę w stosunku do oleju napędowego. Świadczy o tym m.in. zaangażowanie firmy w dwa projekty: ekologiczny rajd pojazdów CNG "Blue Corridor 2013 Hansa" oraz...

czytaj dalej

Miniaturka

Renault Trucks na targach Solutrans

Renault Trucks prezentuje nową gamę pojazdów Euro 6 wraz z pakietem rozwiązań transportowych na targach Solutrans w Lyonie. Stoisko o powierzchni 1300 m² znajduje się w hali 4.2.

czytaj dalej

Miniaturka

Ulepszone Unimogi BlueTec 6

Pierwsze egzemplarze Unimogów z zaprezentowanej wiosną tego roku generacji BlueTec 6, wyposażonej w silniki Euro VI i inne innowacje techniczne, zostały już dostarczone klientom.

czytaj dalej

Miniaturka

Solaris dostarczy 300 autobusów i trolejbusów do Rygi

Solaris zrealizuje kolejne zamówienie w nadbałtyckim kraju. Przewoźnik Rigas Satiksme ze stolicy Łotwy zamówił 175 autobusów i 125 trolejbusów Solaris. Pojazdy będą dostarczane w latach 2014-2018.

czytaj dalej

Miniaturka

Nowe autobusy i baza operacyjna PolskiBus.com we Wrocławiu

PolskiBus.com uruchamia bazę operacyjną we Wrocławiu i wprowadza 4 nowe linie. Ponadto, inwestuje 50 milionów złotych w zakup 30 nowych autokarów.

czytaj dalej

Miniaturka

Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych w Polsce

Firma STILL wybudowała w Mrowinie koło Poznania Europejskie Centrum Odnawiania Wózków. Nowy obiekt stanowi jednocześnie nową siedzibę Działu Wózków Używanych STILL Polska.

czytaj dalej

Promocje u dystrybutorów

Miniaturka

Akumulator i amortyzator - promocje tygodnia w Autos

W ramach akcji Promocja Tygodnia, w sieci Autos można teraz nabyć taniej akumulatory Bosch oraz amortyzatory kabiny firmy blacktech.

czytaj dalej

Miniaturka

Pneumatyczne przewody spiralne - specjalna oferta w KAMAR

W tym tygodniu firma KAMAR przygotowała specjalną ofertę promocyjną na pneumatyczne przewody spiralne PUR. Cena została obniżona do 20 zł netto za sztukę.

czytaj dalej


Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią lub masz jakieś sugestie dotyczące naszego serwisu skontaktuj się z nami na adres info@motofocus.pl.

Otrzymujesz tą wiadomość, ponieważ jesteś zarejestrowany na MotoFocus.pl i zgodnie z OWU wyraziłeś zgodę
na otrzymywanie e-maili. Jeśli nie chcesz być dłużej informowany o nowościach z rynku motoryzacyjnego,
kliknij tutaj, aby usunąć swój adres z listy adresowej.

TruckFocus © 2011, Wszelkie prawa zastrzeżone.